A-TB350-TV15SB
Part Number:
A-TB350-TV15SB
Description:
TERM BLOCK 15POS 45DEG 3.5MM PCB
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Positions Per Level :
15
Voltage :
300 V