A-TB508-HA12V
Part Number:
A-TB508-HA12V
Description:
TERM BLK 12P TOP ENT 5.08MM PCB
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
12
Voltage :
300 V