A-TB500-TG17
Part Number:
A-TB500-TG17
Description:
TERM BLOCK 17POS 45DEG 5MM PCB
Color :
Blue
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
17
Voltage :
300 V