A-TB508-VI13H
Part Number:
A-TB508-VI13H
Description:
TERM BLK 13P SIDE ENT 5.08MM PCB
Color :
Green
Current :
16 A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
13
Voltage :
300 V