A-TB508-T215SB
Part Number:
A-TB508-T215SB
Description:
TERM BLK 15POS 45DEG 5.08MM PCB
Color :
Green
Current :
10 A
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
15
Voltage :
300 V