A-TB508-VJ10V
Part Number:
A-TB508-VJ10V
Description:
TERM BLK 10P TOP ENT 5.08MM PCB
Color :
Green
Current :
20 A
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
10
Voltage :
300 V