A-TB508-HG11
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
A-TB508-HG11
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 11POS 45DEG 5.08MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Wire to Board
Color :
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
11
Product Status :
Active
Voltage :
300 V