OSTYF030150
Part Number:
OSTYF030150
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Current :
10 A
Features :
High Wire Entry Level, Interlocking (Front, Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
3
Voltage :
300 V