OSTYO062150
Manufacturer:
On-Shore Technology, Inc.
Part Number:
OSTYO062150
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 6P SIDE ENT 3.81MM PCB
Manufacturer :
On-Shore Technology, Inc.
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Rear, Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
150 V