VN06A1500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Part Number:
VN06A1500000G
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 6P SIDE ENT 2.54MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
6 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
150 V