KP0301510000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Part Number:
KP0301510000G
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 6.35MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
30 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.250" (6.35mm)
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
300 V