TV0631500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Part Number:
TV0631500000G
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLOCK 6POS 55DEG 3.81MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
55° (125°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
300 V