TC120303C500G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Part Number:
TC120303C500G
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Category :
Wire to Board
Color :
Black
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
12
Product Status :
Active
Voltage :
300 V