E70401500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Part Number:
E70401500000G
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 4POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
15 A
Features :
Mating Orientation :
Vertical with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
4
Product Status :
Active
Voltage :
300 V