VI0521520000G
Part Number:
VI0521520000G
Description:
TERM BLK 5P SIDE ENT 5.08MM PCB
Current :
16 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
5
Product Status :
Active
Voltage :
300 V