VI0501500000G
Part Number:
VI0501500000G
Description:
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB
Current :
16 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
5
Product Status :
Active
Voltage :
300 V