TBL003-254-06GY-2OR
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
TBL003-254-06GY-2OR
Category:
Wire to Board
Description:
I/C Rectangular
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
2 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
150 V