IDSS-16-D-10.00-P06-R
Part Number:
IDSS-16-D-10.00-P06-R
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Features :
Position #6 Polarization
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)