A-TB500-TQ02SB
Part Number:
A-TB500-TQ02SB
Description:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 5MM PCB
Color :
Black
Current :
15 A
Features :
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
2
Voltage :
300 V