A-TB350-TV02SB
Part Number:
A-TB350-TV02SB
Description:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 3.5MM PCB
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Positions Per Level :
2
Voltage :
300 V