TBS-00-138-15-GR-LF
Manufacturer:
Major League Electronics
Part Number:
TBS-00-138-15-GR-LF
Category:
Wire to Board
Description:
Terminal Blocks
In Stock:
49
Manufacturer :
Major League Electronics
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
5 A
Features :
Lever Actuated
Mating Orientation :
Vertical with Board
Mounting Type :
Through Hole, Kinked Pin
Number of Levels :
1
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Positions Per Level :
15
Product Status :
Active
Voltage :
300 V