TBW-02-197-03-GR-LF
Manufacturer:
Major League Electronics
Part Number:
TBW-02-197-03-GR-LF
Category:
Wire to Board
Description:
Terminal Blocks
Manufacturer :
Major League Electronics
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
250 V