TBL004V-508-04BE-2GY
Part Number:
TBL004V-508-04BE-2GY
Description:
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.08,
Color :
Blue
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side), Push Button Actuated
Mating Orientation :
Vertical with Board
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
4
Voltage :
300 V