TFSD-03-28-G-10.00-T-NDS
Part Number:
TFSD-03-28-G-10.00-T-NDS
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
6
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)