EDV10-250M-Q
Part Number:
EDV10-250M-Q
Description:
STRONGHOLD MALE DISCONNECT, VINY
In Stock:
246
Contact Finish :
Nickel
Contact Material :
Copper
Features :
Brazed Seam
Gender :
Male
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
0.980" (24.89mm)
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)