MU18-187DFK
Manufacturer:
3M
Part Number:
MU18-187DFK
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Manufacturer :
3M
Category :
Color :
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Butted Seam
Gender :
Female
Insulation :
Non-Insulated
Length - Overall :
0.580" (14.73mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.020" (0.51mm)
Tab Width :
0.187" (4.75mm)