EDV10-250P-Q
Part Number:
EDV10-250P-Q
Description:
STRONGHOLD PIGGYBACK DISCONNECT,
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Gender :
Female and Male
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
0.940" (23.88mm)
Tab Length :
0.320" (8.13mm)
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)