MU20-110/32DFK-A
Manufacturer:
3M
Part Number:
MU20-110/32DFK-A
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Description:
CONN QC RCPT 22-26AWG 0.110
Manufacturer :
3M
Category :
Color :
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Butted Seam
Gender :
Female
Insulation :
Non-Insulated
Length - Overall :
0.500" (12.70mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.110" (2.79mm)