DNF14-187FIB-3K
Manufacturer:
Panduit Corporation
Part Number:
DNF14-187FIB-3K
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Description:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.187
Manufacturer :
Panduit Corporation
Category :
Color :
Blue
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Butted Seam
Gender :
Female
Insulation :
Fully Insulated
Length - Overall :
0.780" (19.81mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.187" (4.75mm)