EDV18-250FIB-Q
Part Number:
EDV18-250FIB-Q
Description:
STRONGHOLD FEMALE DISCONNECT, VI
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Gender :
Female
Insulation :
Fully Insulated
Length - Overall :
0.870" (22.10mm)
Tab Length :
0.300" (7.62mm)
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)