SFSDT-05-30-H-10.00-DR-NUS
Part Number:
SFSDT-05-30-H-10.00-DR-NUS
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)