9HT10-32.768KEZC-T
Manufacturer:
TXC Corporation
Part Number:
9HT10-32.768KEZC-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance :
9pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)