MC-146 32.7680KA-AX ROHS
Manufacturer:
Epson
Part Number:
MC-146 32.7680KA-AX ROHS
Category:
Crystals
Description:
MC-146 32.7680KA-AX: ROHS MINI S
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)