8Z-32.000MEHQ-T
Part Number:
8Z-32.000MEHQ-T
Description:
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)