NX3225SA-26.000000MHZ-G2
Part Number:
NX3225SA-26.000000MHZ-G2
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±11ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)