QT26V-38.400KAZF-T
Manufacturer:
QST
Part Number:
QT26V-38.400KAZF-T
Category:
Crystals
Description:
2X6 - 38.4KHZ 30PPM @25C 12.5PF
Manufacturer :
QST
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
38.4 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.075" Dia (1.90mm)