QT161S-48.000METQ-T
Part Number:
QT161S-48.000METQ-T
Description:
1.6X1.2 10PPM @25C 10PPM (-30 TO
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)