45130-010030-3749/30-D-6
Manufacturer:
3M
Part Number:
45130-010030-3749/30-D-6
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
DBL END CBL ASY 30POS SKT 6"
In Stock:
26
Manufacturer :
3M
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)