TT-SMDC-14.31818-18-TR
Manufacturer:
Raltron
Part Number:
TT-SMDC-14.31818-18-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
14.31818 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)