FCX9M00921618W6L
Manufacturer:
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Part Number:
FCX9M00921618W6L
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 9.216MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15 Ohms
Frequency :
9.216 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49S 2-SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.177" W (11.40mm x 4.50mm)