FCX9M02949118Y5J
Manufacturer:
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Part Number:
FCX9M02949118Y5J
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 29.4912MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
29.491 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)