QT161S-26.000MEEC-T
Manufacturer:
QST
Part Number:
QT161S-26.000MEEC-T
Category:
Crystals
Description:
1.6X1.2 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
Manufacturer :
QST
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)