QT216G-32.000MEEV-T
Part Number:
QT216G-32.000MEEV-T
Description:
2.0X1.6 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)