FKFSMEIHM0.032768-T2
Manufacturer:
Fox Electronics
Part Number:
FKFSMEIHM0.032768-T2
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.140" (3.56mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 2.29mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.410" L x 0.160" W (10.41mm x 4.06mm)