AB-32.000MHZ-B2-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AB-32.000MHZ-B2-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.530" (13.46mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/U
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)