7V-26.000MAGJ-T
Part Number:
7V-26.000MAGJ-T
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)