QT3CT-32.768KDZY-T
Manufacturer:
QST
Part Number:
QT3CT-32.768KDZY-T
Category:
Crystals
Description:
3.0X1.5 - 32.768KHZ 20PPM @25C 7
Manufacturer :
QST
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)