ABS07W-32.768KHZ-D-1-T
Part Number:
ABS07W-32.768KHZ-D-1-T
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 3PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
3pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)