C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
Manufacturer:
Epson
Part Number:
C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)