CM250S-65.536KAZF-UT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part Number:
CM250S-65.536KAZF-UT
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 65.5360KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
65.536 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.50mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)